Jautājumi par produkciju mainīt
Apakškategorija I: Jautājumi par riepām mainīt
Apakškategorija II: Jautājumi par riepu vecumu. mainīt
 1. Cik ilgi riepas ir derīgas?
 2. Cik mazs drīkst būt protektora dziļums?
 3. Cik vecas ir piedāvātās pilnīgi atjaunotās riepas?
 4. Kā es varu atpazīt klusākas riepas?
 5. Kā riepas pareizi jāuzglabā?
 6. Kad riepa pārsprāgst?
 7. Kāda informācija ir pieejama par ražotāju vai ražošanas vietu?
 8. Kur es varu atrast informāciju par riepu izturību?
 9. Vai riepas ir arī jaunas?

  Cik ilgi riepas ir derīgas?

  Principiālais riepas kalpošanas ilgums var sasniegt 10 gadus. Pareizi vienu līdz piecus gadus uzglabātas riepas atbilst jaunu riepu specifikācijai. Riepas noveco fizikālo un ķīmisko procesu rezultātā. Tas attiecināms arī uz nelietotām vai mazlietotām riepām. Lai pretdarbotos šim novecošanas procesam, maisījumiem tiek pievienotas sastāvdaļas, kas ar skābekļa un ozona palīdzību mazina ārdošos ķīmiskos procesus. Līdz ar to tiek nodrošināts, ka arī vairākus gadus pareizi uzglabātas riepas atbilst jaunu riepu specifikācijai un to lietošanas derīgums netiek ietekmēts. Tomēr lūdzu ņemiet vērā riepas kalpošanas ilgumu. Nobraucot vidēji 44 000 km gadā vasaras riepas kalpos ne ilgāk par 3,5 gadiem un ziemas riepas maksimāli 7 gadus (ar noteikumu, ka ziemas riepas izmantosiet tikai ziemas sezonā).  Cik mazs drīkst būt protektora dziļums?

  Jau pie 4 mm protektora riepas saķere ar ceļa virsmu būtiski samazinās, it sevišķi lietainā laikā. Riepām var zust saķere ar ceļa virsmu un transporta līdzeklis kļūst nevadāms un nebremzējas. Tādēļ lūdzu nenolietojiet riepas līdz minimāli pieļaujamam protektora dziļumam - 1,6mm. Vasaras riepas būtu jāmaina vēlākais pie 2 - 2,5 mm protektora, bet ziemas riepas pie 4 mm protektora. Protektora dziļumu mēra rievas dziļākajā punktā, turklāt nodiluma mērījuma vērtējumā netiek ņemti vērā riepas galējā nodiluma marķieri. Visapkārt pa riepas malu ir salasāms saīsinājums (TWI) (ir iespējami arī citi saīsinājumi). Ja seko norādes bultai, tad var pamanīt, ka tajā vietā protektors nav ieveidots līdz galam. Tam par pamatu ir tas, ka gadījumā, ja protektors ir nobraukts līdz 1,6 mm (likumīgi pieļaujamiem), tad šīs vietas redzami izceļas virspusē un redzams, ka sasniegts maksimāli pieļaujamais nodilums. Tik tālu nevajadzētu nonākt, jo jau pie 3 mm nodiluma, it sevišķi slapjā laikā, saķere būtiski mazinās.  Cik vecas ir piedāvātās pilnīgi atjaunotās riepas?

  Tā kā pēc pilnīgas atjaunošanas vairs nav nosakāms riepas vecums, paliek tikai iespēja piesaistīt riepu tirgošanas speciālistus un vulkanizētājus, lai noskaidrotu atjaunotās riepas izgatavošanas datumu. Pilnīgi atjaunotas riepas derīguma ilgums rēķināms no riepas atjaunošanas dienas un beidzas tāpat kā pilnīgi jaunām riepām - pēc 10 gadiem. Informācijai: uz pilnīgi atjaunotām riepām ir attiecināmas tās pašas garantijas un derīguma kritēriji kā jaunām riepām, kas rēķināmi no izgatavošanas un piegādes datumiem.  Kā es varu atpazīt klusākas riepas?

  Riepas iekšpusē un ārpusē atrodas atsevišķi gumijas bloki. Ja tie ir izvietoti asimetriski un protektora raksts nesniedzas no malas līdz vidum, tad tā ir klusas skaņas riepa. Tās speciālā protektora un materiāla (mīkstāks gumijas maisījums) dēļ, ceļa virsmas saķere tiek tā veidota, ka būtiski klusāka paliek riepas ritēšanas skaņa un samazinās transporta līdzekļa degvielas patēriņš.  Kā riepas pareizi jāuzglabā?

  Riepas bez diskiem jānovieto vertikāli, savukārt riteņu komplektiem jāatrodas guļus stāvoklī. Attiecībā uz uzglabāšnas vietu, jāizvēlas tumša, vēsa un sausa telpa. Turklāt , lūdzu ievērojiet, ka riepas nedrīkst nonākt saskarē ar benzīnu, eļļu vai taukiem.  Kad riepa pārsprāgst?

  Uz šo jautājumu nevar viennozīmīgi atbildēt.
  Visbiežāk sastopamie iemesli ir:
  A) braukšana ar pazeminātu gaisa spiedienu riepās vai arī pārāk lielu kravu: ilgstošas lietošanas gadījumā būtība ir ripošanas darbībā un līdz ar to saistītajā riepas termiskajā pārslodzē, kuras rezultātā kāda no riepas sastāvdaļām vairs nevar izturēt noslodzi. Tas var izpausties tā, ka ar spiedienu atdalās kāda no virsmas daļām vai riepa pārsprāgst.
  B) Pārbraucot pāri šķērslim (piemēram, augstākām ceļa apmalēm): ārējo faktoru iedarbības rezultātā, var tikt bojāta kāda no riepas daļām, kuras var būt redzamas (pumpas vai plaisas) vai arī nerdzamas, ja skarta ir riepas iekšpuse. Kā sekas tam var būt A) variantā minētā virsmas daļas atdalīšanās vai pārsprāgšana. Ja tomēr neskatoties uz ar lielu noslodzi pārbraukto šķērsli (liels ātrums, smaga krava) tiek nobraukts lielāks attālums, bojājums var padziļināties. Iespējamās sekas: riepas virsmas daļas atdalīšanās vai riepas plīsums.  Kāda informācija ir pieejama par ražotāju vai ražošanas vietu?

  Mūsu piedāvātās riepas mēs piegādājam no Vācijas ražotājiem. Bet tā kā arī iekšzemes ražotāji izmaksu dēļ daļēji produkciju uzglabā ārvalstīs, mēs nevaram dot garantiju par Vāciju kā izcelsmes valsti. Katrā gadījumā visas riepas tiek stingri pārbaudītas saskaņā ar Eiropas normatīviem, kas paredz augstas kvalitātes standartus. Riepām, kas tiek tirgotas ES iekšienē, ir pilnībā jāatbilst šīm normām.To pierādā atzīme riepas malā - simbols "E" vai "e".  Kur es varu atrast informāciju par riepu izturību?

  Riepu izturību diemžēl mēs nevaram viennozīmīgi novērtēt, jo tā atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, transporta līdzekļa svara, ceļa seguma un Jūsu braukšanas stila.  Vai riepas ir arī jaunas?

  Mēs piedāvājam tikai jaunas riepas no pašreizējās ražošanas. Mēs nepiedāvājam riepas vecākas par 2 gadiem, uz ko norāda DOT zīme ar riepas ražošanas gadu. Izmantojot DOT zīmi uz riepas malas Jūs varat nolasīt ražošanas gadu un nedēļu. Lūdzu ņemiet vērā, ka pareizi uzglabājot, gumijas materiāla īpašības tiek uzlabotas. Riepu gumijas sastāvs turpina nostiprināties, jo netiek pakļauts ielas slodzei. Atbilstoši uzglabājot, riepas tiek uzskatītas par pilnīgi jaunām, atbilstoši Vācijas riepu tirdzniecības un vulkanizācijas apvienības noteikumiem, līdz 3 gadiem un līdz 5 gadiem par jaunām.[atpakaļ]

© 1999-2022 by Delticom / reifen-direkt.lv

Biežāk uzdotie jautājumi